Transcoder CNC

Trancoder CNC

Oszczędzaj swój czas – generuj kod do wszystkich swoich maszyn jednocześnie!

Transcoder CNC

Transcoder CNC to skuteczny konwerter G-kodu dla wypalarek plazmowych i laserowych

To profesjonalne narzędzie do konwersji kodu nc, dedykowanego wypalarekom laserowym, plazmowym i gazowym. Nasze oprogramowanie zapewnia efektywną adaptację kodów NC do specyfikacji różnych maszyn, skracając czas generowania kodów do różnych maszyn. Raz wygenerowany kod można 'przetłumaczyć’ na kod zrozumiały przez pozostałe sterowniki wypalarek.

UNIWERSALNOŚĆ KONWERSJI

Transcoder CNC skutecznie tłumaczy gkod oraz ESSI na formaty zgodne z wymaganiami wypalarek plazmowych, gazowych oraz laserowych – w tym popularnych modeli dostępnych na rynku pierwotnym oraz wtórnym.

ŁATWOŚĆ UŻYWANIA

Dla użytkowników bez doświadczenia w programowaniu CNC, Transcoder CNC oferuje przyjazny i intuicyjny interfejs, sprawiający, że proces konwersji staje się łatwy i dostępny.

SPÓJNOŚĆ KONWERSJI

Gwarantujemy, że skonwertowany kod jest precyzyjny i spójny, co przekłada się na doskonałe rezultaty na maszynach wypalających.

Transcoder CNC generuje kod zoptymalizowany pod kątem konkretnego typu maszyny, wspierając efektywne i ekonomiczne wypalanie.

Kolejny krok należy do Ciebie! Zaproponuj nowy format!

1.2023.12.21
Grawer, mikromostek, cięcie
W zależności od typu maszyny wyjściowej możesz tylko palić albo jeśli maszyna na to pozwala – możesz coś więcej.  To coś więcej to np.  w obrębie jednego kształtu, na jednej trajektorii zmieniasz narzędzie oraz wstawiasz mikromostki. Laser może więcej, więc dlaczego z tego nie korzystać?
1.2023.12.12
TAP to DXF
Pliki .tap są wykorzystywane między innymi w znanym programie Mach.  Konwersja plików *.tap do .dxf odbywa się automatycznie, z rozdziałem obiektów na warstwy w pliku wynikowym.
1.2023.12.8
Konwersja zbiorowa
Ustalamy foldery We/Wy, formaty We/Wy i klikamy … Wykonaj.  Tylko potrzeba, aby 'zlecić’ wykonanie konwersji całego drzewa katalogowego na nowy format.  Na koniec otrzymujemy pełny raport z wykonanych działań.
1.2023.12.4
FSCut
Rozszerzenie możliwości konwersji o format .lxd stosowany w sterownikach serii FSCut, a wczytywanych również przez CypCut Laser Cutting System.  Konwersję poprzedza identyfikację w kodzie źródłowym parametrów technologicznych oraz odpowiadających im elementów trajektorii. Program Transcoder CNC potrafi poprawnie rozpoznać i przekonwertować pliki zawierające jednocześnie różne typy obróbki.

W jednym programie źródłowym może od teraz znajdować się cięcie, markowanie (grawerowanie),  mikro-mostki, makra a Transcoder CNC przekonwertuje to na właściwy kod do Twojej maszyny!

1.2023.2.1
Start
Pierwsza wersja konwertera umożliwiająca bezpośrednią konwersję plików ncp (gcode) do plików ESSI Eckert. Format do cięcia zarówno gazem jak i plazmą.

Opinie naszych Klientów